Image for MDM-25SL63P-A172 is not available
MDM-25SL63P-A172
DigiKey Part Number
MDM-25SL63P-A172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-25SL63P-A172
Description
CONN MICRO-D RCPT 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Series
Termination
Wire Leads
Shell Material, Finish
Aluminum, Gold Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C