Image for MDM-15SSP-A30 is not available
MDM-15SSP-A30
DigiKey Part Number
MDM-15SSP-A30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15SSP-A30
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Shell Material, Finish
Aluminum, Anodized Black Plated
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C