Image for MDM-15SSB-6-A174 is not available
MDM-15SSB-6-A174
DigiKey Part Number
MDM-15SSB-6-A174-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15SSB-6-A174
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C