AHA47436A-150L
DigiKey Part Number
3013-AHA47436A-150LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AHA47436A-150L
Description
TLVR 150.0nH 85A 0.125mOhm DCR
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array Inductance - Connected in Series 150 nH Inductance - Connected in Parallel 0.5mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 85 A Nonstandard
Category
Current Saturation - Parallel
85 A
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
DC Resistance (DCR) - Parallel
0.5mOhm
Series
Shielding
Shielded
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Coils
2
Package / Case
Nonstandard
Inductance - Connected In Parallel
150 nH
Size / Dimension
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±15%
Height
0.433" (11.00mm)
Current Rating - Parallel
85 A