IS66WVO16M8DBLL-133BLI
DigiKey Part Number
706-IS66WVO16M8DBLL-133BLI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS66WVO16M8DBLL-133BLI
Detailed Description
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 128Mbit SPI - Octal I/O 133 MHz 24-TFBGA (6x8)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IS66WVO16M8DBLL-133BLI Models
Category
Memory Interface
SPI - Octal I/O
Mfr
Clock Frequency
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page
37.5ns
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)