A-H2-R010-F1-K2-0.1
DigiKey Part Number
4423-A-H2-R010-F1-K2-0.1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-H2-R010-F1-K2-0.1
Description
RESISTOR - ISA-PLAN PRECISION TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 mOhms ±0.1% 10W Through Hole Resistor 4-SIP
Category
Temperature Coefficient
30ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 140°C
Series
Package / Case
Packaging
Tray
Supplier Device Package
4-SIP
Part Status
Active
Size / Dimension
1.496" L x 0.197" W (38.00mm x 5.00mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
1.024" (26.00mm)