12V-SB-RED-12M
12V-SB-RED-12M
DigiKey Part Number
1647-12V-SB-RED-12MTR-ND - Tape & Reel (TR)
1647-12V-SB-RED-12MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12V-SB-RED-12M
Description
LED ENG RED 625NM 1=1.97" STRIP
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Engine - Red Linear Light Strip, Flexible
Category
Configuration
Linear Light Strip, Flexible
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Size / Dimension
12000.0mm L x 8.00mm W (46.99mm L per Segment)
Height
1.50mm