TLE4971A120T5UE0001XUMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TLE4971A120T5UE0001XUMA1 |
Description | CURRENT SENSOR 120A PG-TISON-8-6 |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Current Sensor 120A 1 Channel Current Sensor Bidirectional 8-PowerTDFN |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TLE4971A120T5UE0001XUMA1 Models |
Category | Linearity ±1.7% |
Mfr | Voltage - Supply 3.1V ~ 3.5V |
Series | Response Time 700ns |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 25mA |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
For Measuring AC/DC | Grade Automotive |
Sensor Type | Qualification AEC-Q100 |
Current - Sensing | Polarization Bidirectional |
Number of Channels 1 | Mounting Type |
Output Analog Voltage | Package / Case 8-PowerTDFN |
Sensitivity 10mV/A | Supplier Device Package PG-TISON-8-6 |
Frequency DC, 120Hz ~ 210kHz |