TC377TX96F300SABKXUMA1
DigiKey Part Number
448-TC377TX96F300SABKXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC377TX96F300SABKXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC377TX96F300SABKXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC377TX96F300SABKXUMA1
Description
IC MCU 32BIT 6MB FLASH 292LFBGA
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit Tri-Core 300MHz 6MB (6M x 8) FLASH PG-LFBGA-292-6
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TC377TX96F300SABKXUMA1 Models
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
EEPROM Size
256K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
1.1M x 8
Part Status
Active
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.97V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Oscillator Type
Internal
Core Processor
TriCore™
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Core Size
32-Bit Tri-Core
Mounting Type
Surface Mount
Speed
300MHz