TC265D40F200WBBKXUMA1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Infineon Technologies
In Stock: 1 065
Datasheet
Parametric Equivalent
Infineon Technologies
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 800
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 200MHz 2.5MB (2.5M x 8) FLASH PG-LQFP-176-22
TC265D40F200WBBKXUMA1
DigiKey Part Number
448-TC265D40F200WBBKXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC265D40F200WBBKXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC265D40F200WBBKXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC265D40F200WBBKXUMA1
Description
IC MCU 32BIT 2.5MB FLASH 176LQFP
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
EEPROM Size
96K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
240K x 8
Part Status
Active
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.3V, 5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 50x12b, 3 x Sigma-Delta
Core Processor
TriCore™
Oscillator Type
External
Core Size
32-Bit Dual-Core
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
200MHz