ITS4130QEPDXUMA1
DigiKey Part Number
ITS4130QEPDXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
ITS4130QEPDXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
ITS4130QEPDXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ITS4130QEPDXUMA1
Description
IC PWR SWTCH N-CHAN 1:1 TSDSO-14
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 650mA PG-TSDSO-14
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ITS4130QEPDXUMA1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
Not Required
Mfr
Current - Output (Max)
650mA
Series
Rds On (Typ)
130mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Type
Non-Inverting
Part Status
Active
Features
Auto Restart
Switch Type
Fault Protection
Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Number of Outputs
4
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Ratio - Input:Output
1:1
Mounting Type
Surface Mount
Output Configuration
High Side
Supplier Device Package
PG-TSDSO-14
Output Type
N-Channel
Package / Case
Interface
On/Off
Base Product Number
Voltage - Load
8V ~ 36V