ITS4130QEPDXUMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ITS4130QEPDXUMA1 |
Description | IC PWR SWTCH N-CHAN 1:1 TSDSO-14 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 650mA PG-TSDSO-14 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ITS4130QEPDXUMA1 Models |
Category | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) Not Required |
Mfr | Current - Output (Max) 650mA |
Series | Rds On (Typ) 130mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Type Non-Inverting |
Part Status Active | Features Auto Restart |
Switch Type | Fault Protection Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage |
Number of Outputs 4 | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Ratio - Input:Output 1:1 | Mounting Type Surface Mount |
Output Configuration High Side | Supplier Device Package PG-TSDSO-14 |
Output Type N-Channel | Package / Case |
Interface On/Off | Base Product Number |
Voltage - Load 8V ~ 36V |