CY15B104QI-20BFXI
DigiKey Part Number
448-CY15B104QI-20BFXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B104QI-20BFXI
Description
IC FRAM 4MBIT SPI 8UFLGA
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 4Mbit SPI 20 MHz 20 ns 8-UFLGA (3.28x3.23)
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
20 MHz
Packaging
Tray
Access Time
20 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Memory Type
Non-Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)