BGT24LTR11N16E6327XTSA1
DigiKey Part Number
BGT24LTR11N16E6327XTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BGT24LTR11N16E6327XTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BGT24LTR11N16E6327XTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BGT24LTR11N16E6327XTSA1
Description
IC RF TXRX 16TSNP
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx Only 24GHz ~ 24.25GHz 16-WFQFN Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BGT24LTR11N16E6327XTSA1 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Current - Receiving
45mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Transmitting
45mA
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C