ISM97-3251AH-3.6864MHZ
DigiKey Part Number
2780-ISM97-3251AH-3.6864MHZCT-ND - Cut Tape (CT)
2780-ISM97-3251AH-3.6864MHZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISM97-3251AH-3.6864MHZ
Description
OSC XO 3.6864MHZ 3.3V CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
3.6864 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ISM97-3251AH-3.6864MHZ Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)