ISA20-3FBH-50.000 MHZ
DigiKey Part Number
2780-ISA20-3FBH-50.000MHZTR-ND - Tape & Reel (TR)
2780-ISA20-3FBH-50.000MHZCT-ND - Cut Tape (CT)
2780-ISA20-3FBH-50.000MHZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISA20-3FBH-50.000 MHZ
Description
OSC XO 50MHZ 3.3V CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)