ILCX20-HH3F8-32.000MHZ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
Abracon LLC
ECS Inc.
In Stock: 379
Parametric Equivalent
IQD Frequency Products
32 MHz ±20ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ILCX20-HH3F8-32.000MHZ
DigiKey Part Number
2780-ILCX20-HH3F8-32.000MHZTR-ND - Tape & Reel (TR)
2780-ILCX20-HH3F8-32.000MHZCT-ND - Cut Tape (CT)
2780-ILCX20-HH3F8-32.000MHZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILCX20-HH3F8-32.000MHZ
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)