I538-2O7-32.000 MHZ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | I538-2O7-32.000 MHZ |
Description | XTAL OSC TCXO 32MHZ HCMOS |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32 MHz TCXO CMOS Oscillator 3V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | I538-2O7-32.000 MHZ Models |
Category | Voltage - Supply 3V |
Mfr | Frequency Stability ±1.5ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 6mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |