77DE-12-12
DigiKey Part Number
2882-77DE-12-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
77DE-12-12
Description
AC/AC WALL MNT ADAPTER 12VAC 1A
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12VAC 1A AC/AC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Category
Voltage - Input
230VAC
Voltage - Output
12VAC
Series
Current - Output (Max)
1A
Power (Watts)
12 W
Region Utilized
Europe
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Size / Dimension
3.23" L x 2.24" W x 1.93" H (82.0mm x 57.0mm x 49.0mm)