44ATM200T-P240
DigiKey Part Number
2882-44ATM200T-P240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44ATM200T-P240
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V
Detailed Description
24V AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Current - Output (Max)
8.3A
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Size / Dimension
8.03" L x 1.67" W x 3.19" H (204.0mm x 42.5mm x 81.0mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Standard Number
Voltage - Output
24V