44ATM160T-P120
DigiKey Part Number
2882-44ATM160T-P120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44ATM160T-P120
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W
Detailed Description
12V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
150 W
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
47" (1.20m)
Size / Dimension
7.20" L x 1.65" W x 3.19" H (183.0mm x 42.0mm x 81.0mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output
12V
Standard Number
Current - Output (Max)
12.5A