44ATM065T-P300
DigiKey Part Number
2882-44ATM065T-P300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44ATM065T-P300
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 65W
Detailed Description
30V 65 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
150mW
Manufacturer
Ideal Power Ltd.
Polarization
Positive Center
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length
59" (1.50m)
Size / Dimension
4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output
30V
Standard Number
Current - Output (Max)
2.17A
Weight
0.772 lb (350.17 g)
Power (Watts)
65 W