DF62B-2S-2.2C
DF62B-2S-2.2C
DF62B-2S-2.2C
DigiKey Part Number
H122112-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62B-2S-2.2C
Description
CONN SOCKET HSG 2POS 2.20MM
Detailed Description
2 Rectangular Connectors - Housings Socket White 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62B-2S-2.2C Models
Category
Number of Rows
1
Fastening Type
Latch Lock
Color
White
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)