DF3-11S-2C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 14 257
Datasheet
11 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
DF3-11S-2C
DigiKey Part Number
H2092-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF3-11S-2C
Description
CONN RCPT HSG 11POS 2.00MM
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DF3-11S-2C Models
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Color
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Contact Type
Female Socket
Note
Contacts Sold Separately
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.079" (2.00mm)