DF1B-2S-2.5R
DF1B-2S-2.5R
DF1B-2S-2.5R
DigiKey Part Number
H3781-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF1B-2S-2.5R
Description
CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
Detailed Description
2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.098" (2.50mm)
EDA/CAD Models
DF1B-2S-2.5R Models
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Contact Type
Female Socket
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.098" (2.50mm)