DF19-20S-1C
DF19-20S-1C
DF19-20S-1C
DigiKey Part Number
H3103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF19-20S-1C
Description
CONN PLUG HSG 20POS 1.00MM
Detailed Description
20 Rectangular Connectors - Housings Plug Beige 0.039" (1.00mm)
EDA/CAD Models
DF19-20S-1C Models
Category
Number of Rows
1
Contact Termination
Crimp
Color
Beige
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Contact Type
Female Socket
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.039" (1.00mm)