M80-4000000F2-10-325-00-000
DigiKey Part Number
952-3942-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F2-10-325-00-000
Description
CONN RCPT 10POS CRIMP 12AWG GOLD
Detailed Description
10 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp and Solder Gold 12 AWG
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M80-4000000F2-10-325-00-000 Models
Cable Termination
Crimp and Solder
Packaging
Bag
Wire Gauge
12 AWG
Features
Jackscrews
Number of Positions
10
Color
Black
Pitch
0.157" (4.00mm)