M80-4000000F1-06-327-00-000
DigiKey Part Number
952-3371-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F1-06-327-00-000
Description
CONN RCPT 6POS SOLDER 16AWG GOLD
Detailed Description
6 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 16 AWG
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M80-4000000F1-06-327-00-000 Models
Cable Termination
Solder
Packaging
Bag
Wire Gauge
16 AWG
Features
Jackscrews
Number of Positions
6
Color
Black
Pitch
0.157" (4.00mm)