M55-5000842-0150A
M55-5000842-0150A
M55-5000842-0150A
DigiKey Part Number
952-M55-5000842-0150A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M55-5000842-0150A
Description
8 POS M/M SIL IDC CABLE 150MM
Manufacturer Standard Lead Time
57 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 0.492' (150.00mm, 5.91")
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")