M300-FC30605F2-0450L
DigiKey Part Number
952-4042-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M300-FC30605F2-0450L
Description
CBL ASS 3MM F 6POS DUAL 450MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 1.48' (450.00mm)
Category
Length
1.48' (450.00mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Features
Polarizing Key, Screw Lock
Series
Color
White, Individual
Packaging
Bag
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Cable Termination
Crimp
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Positions
6
Contact Finish Thickness
5.90µin (0.150µm)
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.118" (3.00mm)