M300-FC21005F2-0300L
DigiKey Part Number
952-4022-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M300-FC21005F2-0300L
Description
CBL ASS 3MM F 10POS DUAL 300MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.984' (300.00mm, 11.81")
Category
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")
Manufacturer
Harwin Inc.
Features
Polarizing Key, Screw Lock
Series
Color
White, Individual
Packaging
Bag
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Cable Termination
Crimp
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Positions
10
Contact Finish Thickness
5.90µin (0.150µm)
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.118" (3.00mm)