G125-MV13405L0P
G125-MV13405L0P
Harwin’s Company Overview
G125-MV13405L0P
DigiKey Part Number
952-3906-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MV13405L0P
Description
CONN HEADER VERT 34POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 34 position 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-MV13405L0P Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Contact Length - Post
0.118" (3.00mm)
Series
Insulation Height
0.193" (4.90mm)
Packaging
Strip
Features
Board Lock, Pick and Place
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
2A per Contact
Mated Stacking Heights
7.25mm, 7.35mm, 7.7mm