G125-FW10300F94 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 0
Datasheet
White 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 11.8" (300.0mm)
Harwin’s Company Overview
G125-FW10300F94
DigiKey Part Number
952-2475-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-FW10300F94
Description
1.25MM F/F ON 26AWG 300MM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Harwin Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
8.0µin (0.20µm)
Part Status
Obsolete
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
11.8" (300.0mm)