G125-3241696M5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Harwin Inc.
In Stock: 88
Datasheet
16 Rectangular Connectors - Housings Plug Green 0.049" (1.25mm)
G125-3241696M5
DigiKey Part Number
952-G125-3241696M5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-3241696M5
Description
CONN PLUG HSG 16POS 1.25MM
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
G125-3241696M5 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Fastening Type
Screw Lock
Part Status
Active
Color
Green
Connector Type
Features
Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)