G125-3241096M2
G125-3241096M2
Harwin’s Company Overview
G125-3241096M2
DigiKey Part Number
952-4045-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-3241096M2
Description
CONN PLUG HSG 10POS 1.25MM
Detailed Description
10 Rectangular Connectors - Housings Plug Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-3241096M2 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Fastening Type
Screw Lock
Part Status
Active
Color
Green
Connector Type
Features
Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)