G125-2242696F3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 0
Datasheet
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 202
Datasheet
In Stock: 67
26 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
G125-2242696F3
G125-2242696F3
Harwin’s Company Overview
G125-2242696F3
DigiKey Part Number
952-4057-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-2242696F3
Description
CONN RCPT HSG 26POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
G125-2242696F3 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bag
Fastening Type
Screw Lock
Part Status
Active
Color
Green
Connector Type
Features
Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)