G125-2242096F2
G125-2242096F2
Harwin’s Company Overview
G125-2242096F2
DigiKey Part Number
952-4072-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-2242096F2
Description
CONN RCPT HSG 20POS 1.25MM
Detailed Description
20 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-2242096F2 Models
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Features
Mating Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)