G125-2241296F3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 1 374
Datasheet
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 22
Datasheet
In Stock: 49
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
G125-2241296F3
G125-2241296F3
Harwin’s Company Overview
G125-2241296F3
DigiKey Part Number
952-4054-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-2241296F3
Description
CONN RCPT HSG 12POS 1.25MM
Detailed Description
EDA/CAD Models
G125-2241296F3 Models
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bag
Features
Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)