G125-224129600
G125-224129600
Harwin Gecko Screw-Lok Series | Digi-Key Daily
G125-224129600
DigiKey Part Number
952-3644-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-224129600
Description
CONN RCPT HSG 12POS 1.25MM
Detailed Description
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-224129600 Models
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bulk
Features
Mounting Flange, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)