Image for R251-100-200 is not available
R251-100-200
DigiKey Part Number
R251-100-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R251-100-200
Description
BOX ALUM SILVER 7.87"L X 5.43"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Silver Split Sides and End Panel(s) 7.874" L x 5.433" W (200.00mm x 138.00mm) X 1.457" (37.00mm)
Category
Design
Split Sides and End Panel(s)
Mfr
Material
Series
Color
Silver
Packaging
Box
Thickness
0.091" (2.30mm)
Part Status
Active
Features
Card Guides
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
7.874" L x 5.433" W (200.00mm x 138.00mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
1.457" (37.00mm)
Weight
1 lb (453.59 g)
Area (L x W)
42.8in² (276cm²)