FLHTF200A115
DigiKey Part Number
HM1664-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLHTF200A115
Description
FAN HEATER 200W 120V 5.5X4X5.3"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Heater, 200W 5.30" L x 4.00" W x 5.50" H (134.6mm x 101.6mm x 139.7mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FLHTF200A115 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Input
120VAC
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Specifications
Heater, 200W
Series
Size / Dimension
5.30" L x 4.00" W x 5.50" H (134.6mm x 101.6mm x 139.7mm)