DNFF080CG115
DigiKey Part Number
DNFF080CG115-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DNFF080CG115
Description
FAN KIT 80MM GRY/BEIG 115VAC 5PC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, AC, Square, 32 CFM 4.13" L x 4.13" W x 2.42" H (105.0mm x 105.0mm x 61.5mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DNFF080CG115 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Input
115VAC
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Specifications
Fan, AC, Square, 32 CFM
Series
Size / Dimension
4.13" L x 4.13" W x 2.42" H (105.0mm x 105.0mm x 61.5mm)
Packaging
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Part Status
Active
Weight
2 lbs (907.2 g)
Type
Fan
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Factory Stock: 2
Check Lead Time
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
FAN KIT 80MM BLACK 115VAC 5PCS
In-Stock: 24
FAN KIT 80MM GRAY 115VAC 5PCS
In-Stock: 2
FAN KIT 80MM LT GRY 115VAC 5PCS