1455T1201
1455T1201
1455T1201
DigiKey Part Number
HM3056-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455T1201
Description
BOX ALUM NATURAL 6.5"L X 4.72"W
Detailed Description
Box Aluminum Natural End Panel(s) 6.496" L x 4.724" W (165.00mm x 120.00mm) X
EDA/CAD Models
1455T1201 Models
Color
Natural
Packaging
Bulk
Thickness
0.060" (1.52mm)
Part Status
Active
Features
Card Guides
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
6.496" L x 4.724" W (165.00mm x 120.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
30.7in² (198cm²)