1455L1201BK
1455L1201BK
1455L1201BK
DigiKey Part Number
HM1499-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455L1201BK
Description
BOX ALUM BLACK 4.72"L X 4.06"W
Detailed Description
Box Aluminum Black End Panel(s) 4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm) X 1.201" (30.51mm)
EDA/CAD Models
1455L1201BK Models
Color
Black
Packaging
Bag
Thickness
0.060" (1.52mm)
Part Status
Active
Features
Card Guides
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm)
Weight
0.4 lb (181.44 g)
Height
1.201" (30.51mm)
Base Product Number
Area (L x W)
19.2in² (124cm²)