1455J1201BU
1455J1201BU
1455J1201BU
DigiKey Part Number
HM1720-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455J1201BU
Description
BOX ALUM BLUE 4.72"L X 3.07"W
Detailed Description
Box Aluminum Blue End Panel(s) 4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm) X 1.063" (27.00mm)
EDA/CAD Models
1455J1201BU Models
Color
Blue
Packaging
Bag
Thickness
0.060" (1.52mm)
Part Status
Active
Features
Card Guides
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm)
Weight
0.38 lb (172.37 g)
Height
1.063" (27.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
14.5in² (94cm²)