1418J10LP
DigiKey Part Number
164-1418J10LP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1418J10LP
Description
BOX STEEL GRAY 24"L X 10"W
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Steel Gray Hinged Door 24.000" L x 10.000" W (609.60mm x 254.00mm) X 24.000" (609.60mm)
Category
Height
24.000" (609.60mm)
Mfr
Area (L x W)
240in² (1548cm²)
Series
Design
Hinged Door
Packaging
Bulk
Material
Part Status
Active
Color
Gray
Container Type
Box
Thickness
14 Gauge
Size / Dimension
24.000" L x 10.000" W (609.60mm x 254.00mm)