TG01-FC15NSLF
DigiKey Part Number
5843-TG01-FC15NSLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG01-FC15NSLF
Description
ISO MOD FBR 1CH 15UH 6P SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15µH General Purpose Pulse Transformer Surface Mount
Category
Inductance
15µH
Manufacturer
HALO Electronics, Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tube
Size / Dimension
0.500" L x 0.280" W (12.70mm x 7.11mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)