70G-OAC24
DigiKey Part Number
GH7440-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70G-OAC24
Description
AC OUTPUT MODULE 3.5A
Detailed Description
AC Output Module Output Module 3.5A 24 ~ 140VAC Output 24VDC Supply
Category
Voltage - Input
24VDC
Current - Input
8 mA
Series
Voltage - Output
24 ~ 140VAC
Current - Output
3.5A