15KPA33CA
DigiKey Part Number
4786-15KPA33CACT-ND - Cut Tape (CT)
4786-15KPA33CATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA33CA
Description
TVS DIODE 33VWM 54.7VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54.7V Clamp 276.1A Ipp Tvs Diode Through Hole P-600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
276.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
54.7V