WR9QZ900USBCFG2R6B
WR9QZ900USBCFG2R6B
DigiKey Part Number
1939-WR9QZ900USBCFG2R6B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR9QZ900USBCFG2R6B
Description
AC/DC WALL MNT ADAPT 5V-20V 18W
Detailed Description
5V, 5.8V, 9V, 12V, 15V, 15.1V, 20V 18 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
WR9QZ900USBCFG2R6B Models
Category
Power (Watts)
18 W
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Series
Applications
ITE (Commercial), Medical
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Output Connector
USB C Power Delivery (PD)
Input Connector
Multi-Blade
Size / Dimension
2.93" L x 1.61" W x 1.39" H (74.4mm x 41.0mm x 35.3mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB, CCC, cETLus, EAC, FCC, LPS, PSE, RCM, Ukraine, VCCI, WEEE
Voltage - Output
5V, 5.8V, 9V, 12V, 15V, 15.1V, 20V
Standard Number
60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output (Max)
3A, 3A, 2A, 1.5A, 1.2A, 1.19A, 900mA